O nás

Chovatelská stanice s originální chovnou kočkou

FANCY DIAMONDS *CZ je rodinná chovatelská stanice, která byla založena v prosinci 2014 pod názvem FANCY THAI *CZ s registrací pod WCF (World Cat Federation). S přechodem pod FIFé (Fédération Internationale Feline) v roce 2015 došlo ke změně názvu na FANCY DIAMONDS *CZ.


Smyslem naší chovatelské stanice je snaha o přispění k záchraně tohoto úžasného plemene a vyrovnání typu plemene. Pouhé plození koťat s PP nevnímáme jako chov. Velký důraz klademe na čistotu chovu, kvalitu krevních linií a zdraví kočiček.

Všechny naše kočičky jsou právoplatnými členy domácnosti, která jim je plně přizpůsobena jak vybavením, tak chodem. Naší prioritou je spokojenost a zdraví našich kočiček, čemuž odpovídá míra péče, lásky a energie, kterou jim dáváme.

První chovnou kočičkou se stala HABIBI Thai Royal Beauty, která byla přivezena z Thajska. Říkáme ji Habí. Má ve vrchovaté míře krásu, bystrost a eleganci Thajských koček. Tyto vlastnosti byly také hodnoceny jako excelentní na výstavách, jichž se zúčastnila. Účastí na mezinárodních i českých výstavách získala titul International Champion. Habí se může jako jediná Thajská kočka v ČR pyšnit titulem "Distinguished Merit", který se uděluje za kvalitní potomstvo.

Habí má velmi přímočarou povahu a ostražitost potřebnou v divoké přírodě. Tyto vlastnosti získala na počátku svého života v Thajsku, kde strávila své "kotěcí" měsíce. Její postřeh a rychlost reakcí při hrách je obdivuhodná.

Habí na první pohled připomíná "hrdinku" básní o kočkách z Thajska, které byly napsány ve 14. století (Tamra Maew). V básních se popisuje 23 plemen koček přirozeně žijících v Thajsku, z nichž 17 přináší štěstí a 6 smůlu. Každé plemeno bylo nositelem jednoho znamení nebo kletby.

Z původních 23 plemen se do dnešní doby zachovalo pouze 5 - Korat (Sisawat), Khao Manee, Konja, Suphalak (existuje pouze několik stovek jedinců) a v neposlední řadě i Wichienmaat naše thajská kočka, ostatní zmizely.

https://www.youtube.com/watch?v=DsSb-5hQSu0

Habí nám denně dokazuje, že patří k těm druhům, které přinášejí štěstí a radost, protože život s ní je zábavný.

Kvalitní krevní linie pokračuje v ABIGAL Fancy Thai *CZ , která je potomkem Habibi Thai Royal Beauty a Magic Thai Goblin's Olympia zapůjčeného přední německou chovatelskou stanicí.

Abigal (Bibí) je velmi mazlivá a společenská. Navíc získala po matce Habibí mimořádnou schopnost starat se o mláďata. Je to miláček rodiny. Její vzhled i povaha jsou velmi slibné.

Abigail a Habibi mají nádhernou srst thajských koček v barvě seal-point.

Do stanice byl v r. 2015 zakoupen chovný Thajský kocour Fayniy FRAYER Royal Symphony z Ukrajiny, který je další zárukou vysoké kvality chovu. Jeho barva je blue-point. Na výstavě WCF konané 24.5.2015 byl oceněn titulem Best of Show a na výstavě FIFé konané 21.11.2015 získal titul Best In Variety. Prozatím se pyšní titulem Grand International Champion.

Frayer je rozvážný a klidný kocour, který nenápadně střeží svoji smečku. Jako všechny Thajky má vyvinutý smysl pro péči o mláďata, o která se dokáže starat jako jejich máma. Koťatům předává nejen svoji rozvážnost, ale i nádherné prokreslení odznaků. Jeho kvality se ukázaly hned při prvním vrhu s Habibi (vrh "B"), ze kterého jsme si v naši CHS ponechali užasnou Bigail.

Thajské kočky jsou známy, kromě jiného, vysokým zájmem a péčí o své potomstvo, což u Habibi platilo v plné míře. Svá první koťata narozená v dubnu 2015 připravovala na samostatný život velmi zodpovědně, občas její "výuka" připomínala školku. Druhá generace koťat (z linie Fayniy Frayer) byla klidnější, ale výchova probíhala stejně přísně. Abigail tuto schopnost zdědila ve zvýšené míře. Starala se nejen o svá koťata, ale zaskočila i u koťat, která byla od Habibi. Pokud zapláče moje malá dcerka, Abigail ji okamžitě běží utěšit.


O všech domácích mazlíčcích se ví, že se stávají členy rodiny. U Thajských koček to platí víc než na 100 %. Své páníčky vítají polibkem, který je decentní a letmý. O všem chtějí vědět, u všeho chtějí být. Milují pohyb a hry, především takové, kdy mohou uplatnit své akrobatické vlohy. Je důležité ale podotknout, že se nevnucují.

J.A.Kadlecová a P.Brauner

Snažíme se pomáhat opuštěným kočičkám .... sponzorujeme útulek Šance pro kočku z.s.

IČ: 048 318 88, více zde: www.sanceprokocku.cz

číslo transparentního účtu u Fio banky: 2000952043 / 2010