Hraček není nikdy dost

Kočka je od přírody velmi hravá a není pro ní nic horšího než nuda. Zejména Thajky jsou kočky, které jsou velmi činorodé a společenské. Osamocená Thajka vysloveně trpí. Pokud chovatel nemůže z jakýchkoliv důvodů zabezpečit Thajce živého kamaráda a přitom je přes den v práci, měl by jí nabídnout jinou zábavu.

Je vhodné, dle prostorových možností bytu, pořídit kočce šplhací strom alespoň 1,5 m vysoký, který bývá doplněn systémem pevných poliček, spacích košíků a boudiček. Kočka tuto záležitost s radostí uvítá, bude si mít o co brousit drápky a přitom naplní svoji touhu šplhat a skákat po výškách.

Mezi drobnými hračkami jednoznačně v oblibě u kočky vítězí myšky všech barev a velikostí a rovněž tak míčky. Kočky mají rády i různé catnipové pytlíčky, které jsou naplněny kozlíkem lékařským, jehož aroma kočky vysloveně milují a dokáží si s takovou hračkou hrát dlouhé chvíle. Vedle myšek a míčků mají kočky v oblibě hračky z peří. Hračka by měla být vždy tak velká, aby ji kočka (kotě) v návalu hravé nálady omylem nespolkla.

Vedle potěšení z hračky může nevhodně zvolená hračka pro kočku skrývat velké nebezpečí. Takovým mohou být hračky zavěšené na provázku nebo gumičce. Kočka se v zápalu hry může do šňůrky zamotat a v panickém úprku před neznámou věcí, která jí svírá tlapku nebo krk, si může tlapku poranit. V panické hrůze prchající kočku nechytíte a v neposlední řadě se může kočka na špagátku i oběsit. Proto hračky zavěšené nebo hračky s provázkem NE! JSOU NEBEZPEČNÉ!

Stejně tak nebezpečnou se může stát hračka typu "bič". Jedná se o různé typy, ale podstata hračky je u všech provedení shodná - plastová tyčka, ke které je připevněn kožený řemínek nebo umělohmotný provázek, někdy i gumička a na jejich konci pak třasátko z peříček či králičí kůže doplněné mnohdy malou rolničkou. Kočky tyto hračky milují. Nekonečně dlouhé minuty neúnavně běhají za peříčky či kožešinovou kuličkou, číhají na ni, vyskakují do výšky a předvádějí přímo akrobatické kousky. I moje kočky mají doma celou sbírku hraček tohoto typu. Nikdy ale neponechávám tyto hračky volně položené. Vždy, když se kočka hry nabaží, bičíky uklidím tak, aby je kočka nemohla sama používat. Nebezpečí, že se kočka do provázku zamotá a bez dozoru se při panickém úprku poraní, je příliš vysoké. Mám své kočky velmi ráda, a proto vždy dbám na jejich bezpečí.