Jak jsem si zamilovala Thajské kočky


Během dlouhodobého pracovního pobytu v Qataru mi chyběl denní kontakt s milým a něžným mazlíčkem. Viděla jsem u známých Thajskou kočku, která byla společenská, komunikativní, stále ochotná si hrát a také velmi krásná. Její srst v barvě seal-point, nádherné modré oči, elegantní tělo a ušlechtilý tvar hlavy jsem měla pořád před očima. Netrvalo dlouho a rozšířila jsem svoji jednočlennou domácnost o kotě Thajské kočky přivezené přímo z Thajska jménem Habibi (miláček).

Krabice od bot plná papírů, koš na prádlo nebo otevřené skříňky byly perfektní cvičná dráha pro kotě, které mne každý den překvapilo novým kouskem. Jeden zvyk však dodržovala denně - na přivítanou mi dávala pusinku a od třetího měsíce svého života pravidelně aportovala. Dočkala jsem se něžnosti a hravé společnosti a tím i změny pohledu na život v cizině. Najednou se mi zdál docela příjemný a zábavný, protože už jsem nebyla sama.

Po návratu do České republiky se stala Habinka základem mé chovatelské stanice, nositelkou vynikající nové krevní linie a "učitelkou" dalších generací, kterým předává všechny milé způsoby, které Thajky ve vztahu k lidem mají a proč si je lidé oblíbili.